ثبت مؤسسات حفاظتی / ثبت شرکت حفاظتی

تأسیس مؤسسات حفاظتی نیازمند مجوز ازسوی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی می باشد که برای تأسیس این مؤسسات باید اساسنامه ای که مورد تأیید نیروی انتظامی ارائه شود و همچنین پس از تأیید نام باید کلیه مدارک شرکت به تأیید نیروی انتظامی جمهوری اسلامی برسد و اعضای هیات مدیره این موسسات باید حداقل 5 و حداکثر 7 نفر باشند که دو نفر از آنان شامل رییس هیات مدیره و مدیرعامل موسسه الزاماً باید از بازنشستگان عالی رتبه نیروهای انتظامی باشند.

موضوع فعالیت مؤسسات حفاظتی می تواند شامل مواردی نظیر تأسیس و تغییرات مؤسسات خدمات انتظامی، حفاظتی، مراقبتی از جمله حفاظت از اماکن و تأسیسات خصوصی و دولتی از قبیل محلات، مجتمع های مسکونی، تجاری و صنعتی، شعب غیر مادر بانک های خصوصی و مؤسسات مالی و اعتباری و صندوق قرض الحسنه، اماکن تفریحی و فرهنگی و آموزشی و ورزشی و درمانی، حفاظت از شعب غیر مادر و بانک های دولتی، تولید و نصب سامانه حفاظتی و مراقبتی الکترونیکی، حمل پول و اوراق بهادار ، کاربرد دارد.

از دیگر شرایط هیات مدیره موسسات و شرکت های حفاظتی  می‌توان به : عدم سوءسابقه و پیشینه، عدم اشتغال به کار در نهادها و موسسات دولتی، کشوری و لشگری و نهادها و موسسات عمومی غیردولتی، دارا بودن تابعیت ایران و …  اشاره کرد.همچنین حداقل مدرک تحصیلی هیات مدیره فوق دیپلم است. عضویت بیش از 2 نفر از یک خانواده نیز در هیات مدیره موسسه ممنوع است.

 روال تاسیس این موسسات نیز به این شکل است که هیات مدیره باید تقاضای خود را به مرکز انتظام استان متبوع خود ارایه دهد، این درخواست به مرکز انتظام پلیس پیشگیری ناجا ارسال می‌شود و در این مرکز مورد بررسی و اقدام قرار می‌گیرد. هیات مدیره باید فرم‌های مربوطه را از جمله فرم‌های عدم سوءپیشنه، عدم اعتیاد، تاییدیه پزشکی، عدم پیشینه‌های امنیتی و… را تهیه و تکمیل کنند. پس از تکمیل این فرم‌ها نظریه حفاظت اطلاعات نیز ضمیمه آن‌ها می‌شود. پس تهیه و تایید مدارک لازم موسسه توسط مرکز انتظامی ناجا، اوراق به اداره ثبت شرکت‌ها تسلیم شده و از این طریق ثبت می‌شود.

ارزیابی رایگان و تخمین هزینه ثبت شرکت

مشاوره کاملا رایگان و تخصصی در زمینه امورات ثبتی از سوی کارشناسان برجسته و زبده نخستین ثبت
امتیاز این مطلب از نظر کاربران
[تعداد امتیاز دهندگان: 101 میانگین امتیازات: 2.6]